Monocykl elektryczny

Na rynku w ostatnich czasach sporo na popularności zyskał nietypowy rower jednokołowy, elektryczny. Jest to jedno koło elektryczne do jazdy, pozwalające na dość szybkie przemieszczanie się pomiędzy oddalonymi od siebie punktami.

Konstrukcja tego rozwiązania, znanego jako monocykl elektryczny, jest bardzo prosta. Jest to znane kółko do jeżdżenia, używane swego czasu przez cyrkowców.

monocykl elektryczny – jeżdżące koło elektryczne

Teraz jednakże, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, jest to elektryczne koło do jeżdżenia. Taki elektryczny monocykl znacznie zyskuje na jakości oraz możliwościach, jakie oferuje ów sprzęt.

monocykl elektryczny – jeżdżące koło elektryczneZawsze, co wynika z natury samego produktu, monocykl to kółko do jazdy na stojąco. Wymagało to zatem sporych umiejętności swego czasu, by utrzymać równowagę, przy okazji napędzając całe urządzenie. Dziś, wykorzystując napęd elektryczny, jeżdżące koło elektryczne może poruszać się bez naszej ingerencji, samą siłą napędu elektrycznego. Dzięki temu funkcjonalność takiego rozwiązania zdecydowanie wzrasta.

Jak wskazują liczna artykuły branżowe, elektryczne koło kojarzy nam się głównie z dwoma markami – mini segway oraz airwheel. Czy jest to jednak właściwy kierunek rozważań oraz poznawania tego rynku? Przyjrzyjmy się temu tematowi nieco bliżej. Niniejszy artykuł będzie stanowić swego rodzaju próbę analizy rynku – serdecznie zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.

monocykl elektryczny – ranking – opinie  – forum

Na początku dokonamy krótkiego uszeregowania dostępnych rozwiązań. Być może szukasz czegoś, co zaoferuje Ci konkretne osiągi lub funkcjonalności. Czy interesuje cię najszybszy motocykl elektryczny? A może najwygodniejszy lub najbardziej ekonomiczny?

Poniższy ranking odpowie, który monocykl jest najlepszy, w oparciu o opinie na forum o każdym z prezentowanych rozwiązań oraz szereg innych, istotnych z punktu widzenia potencjalnego konsumenta cech produktu. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z jego treścią.

monocykl elektryczny – ranking - opinie  - forumCzy ranking odpowiada na pytanie, który monocykl elektryczny jest najlepszy? Z pewnością tak, z uwzględnieniem tego, jakie dany monocykl elektryczny ma opinie na forum, wśród użytkowników danego rozwiązania. To tego typu informacje są z punktu widzenia potencjalnego nabywcy najważniejsze, gdyż wprost ukazują funkcjonalność produktu oraz jego możliwości.

Ponadto warto zwrócić uwagę na fakt, iż każdy model w powyższym zestawieniu ma swoją indywidualną stronę produktu, z odpowiednim linkiem. Odwiedzając ją, możemy uzyskać szereg dodatkowych informacji na temat danego modelu. Tam też sprawdzimy, który motocykl elektryczny jest najszybszy oraz szereg innych parametrów. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z tym zestawieniem bardzo dokładnie.

monocykl elektryczny (koło elektryczne)  cena – sklep

Jaka jest cena, jaką zapłacimy za dane kółko elektryczne do jazdy? Możemy sprawdzić, jaką cenę ma za monocykl elektryczny oferuje dany sklep, allegro czy olx. Wystarczy odwiedzić odpowiednią witrynę i dokonać porównania oraz dokładnej analizy. Jednakże to wcale nie pozwoli nam na ocenę, które źródło zaopatrzenia się w dany model jest najlepszy.

Owszem – czasem dany monocykl elektryczny ma przegląd na youtube, który mniej więcej określa najlepsze źródło zakupu, przynajmniej z punktu widzenia autora danego przeglądu.

Jednakże warto zwrócić uwagę na fakt, iż przegląd na youtube danego monocyklu elektrycznego może być przeglądem mocno sponsorowanym. Oznacza to, że jest on ufundowany przez konkretnego dostawcę i ma na celu skierowanie kupujących na stronę danego dystrybutora. Jak zatem dobrać najlepsze źródło zakupu?

monocykl elektryczny (koło elektryczne)  cena – sklepNa początek, kupując koło elektryczne, powinniśmy wyeliminować allegro i podobne portale z rozważań. Jest to niemała inwestycja, zaś tego typu portale skupiają głównie sprzedawców sezonowych, wykorzystujących chwilowy popyt na dany produkt. Często zatem nie posiadają oni nawet zbliżonej wiedzy, na temat funkcjonalności danego rozwiązania i mogą sprzedawać podróbki.

Lepiej skorzystać zatem z oferty sklepów stacjonarnych. Miasta takie jak Kraków, Warszawa czy Wrocław z pewnością mają sklepy, sprzedające monocykle elektryczne. Dalej jest to jednak opcja o ograniczonych możliwościach. Po pierwsze – sklepy takie mają ograniczoną możliwościami magazynowymi ilość dostępnych sztuk oraz modeli. Po drugie – sklepy te muszą oferować obsługę oraz dostarczać towar.

To wszystko przekłada się na wyższe marże oraz stosunkowo do tego – wyższe ceny.

Najlepszą opcją będzie skorzystanie z oferty profesjonalnego dostawcy tego rodzaju rozwiązań. Jak go odnaleźć i skorzystać? Do każdego modelu w rankingu przypisano odpowiednią podstronę. Jest tam wskazany najlepszy dostawca danego rozwiązania, oferujący nie tylko atrakcyjne ceny, ale i bezpieczeństwo transakcji oraz wiele udogodnień. Dlatego też zapraszamy serdecznie do zapoznania dokładnego z powyżej zaprezentowanym zestawieniem oraz interesującymi nas modelami.

W dalszej części z kolei przeanalizujemy konkretne modele, z uwzględnieniem dwóch najpopularniejszych marek tego typu produktów.

  • segway

Segway to bardzo duża rodzina sprzętów opartych o transport z wykorzystaniem napędu elektrycznego. Oferuje różnego rodzaju rozwiązania, które można przypisać do wielu modeli. Zatem zaopatrując się w sprzęt tej marki, każdy znajdzie coś dla siebie.

Można bowiem odnaleźć tutaj taki model jak segway ht. Jest to deska elektryczna, z dwoma kołami osadzonymi w jednej osi z wystającą kierownicą, umożliwiającą sterowanie urządzeniem. Nie jest to co prawda pełnoprawny monocykl, ale zalicza się te rozwiązanie do pojazdów sterowanych elektrycznie. Jego zaletą jest wygoda oraz prostota w utrzymaniu równowagi.

segwayDuże koła sprawiają, że ten model segway jest zdecydowanie terenowy i umożliwia nawet pokonywanie całkiem sporych wzniesień. Jest to model typu hoverboard, który dystrybutor segway, w takim mieście jak Kraków lub innym, większym, bez wątpienia ma zawsze na stanie. Z drugiej strony możemy się zdecydować na widoczny na allegro lub olx segway bez kierownicy.

Cena, jaką poniesiemy za taki segway board może być różna i jest uzależniona od czynników, omawianych w poprzednim akapicie.

Na allegro najpopularniejszym modelem jest segway minipro, co widać po zainteresowaniu tym rozwiązaniem. Tego rodzaju rozwiązania firmy segway są również dostępne dla dzieci – wystarczy dokładnie przeczytać specyfikację danego modelu i dostępne w nim funkcjonalności oraz przede wszystkim – prędkość maksymalna. Jeśli chodzi jednak o markę segway, to nas najbardziej interesuje zdecydowanie segway ninebot, jako że jest to przedstawiciel monocykli elektrycznych.

Jest to bardzo dobry model w przystępnej cenie, pozwalający na osiągnięcie maksymalnej prędkości do 22 km/h.

Jest więc to prędkość przeciętnego roweru, co sprawia, że ten model segway może być odpowiedni dla dzieci. Czas ładowania to zaledwie 3 godziny, zaś zasięg pracy na jednym ładowaniu sięga 30 km. Jeśli z kolei chodzi o prezentację wizualną, to również wygląda ona ciekawie. Urządzenie wyposażone jest w lampki led, które bardzo uatrakcyjniają podróż i całościową prezentację sprzętu. Jest więc to zdecydowanie sprzęt godny polecenia i warty zakupu, zwłaszcza, iż to jeden z lepszych modeli dostępnych na rynku.

  • airwheel

Airwheel to druga najpopularniejsza marka, produkująca monocykle elektryczne. Jej jakość prezentuje się bardzo dobrze, zaś ceny, w głównej mierze uzależnione od konkretnego modelu, są zasadniczo dość przystępne.

Jest to również rodzina produktów oferująca rozwiązania szeroko wpisujące się w kategorię pojazdów o napędzie elektrycznym. Znajdziemy tu więc jeszcze szerszy przekrój dostępnych rozwiązań, niż miało to miejsce w przypadku poprzednio analizowanej marki. Żeby w pełni poznać dostępne rozwiązania, przyjrzyjmy się poszczególnym modelom.

airwheelAirwheel r5 to nic innego jak typowy rower elektryczny, z tym, że jest to wersja składana. Pozwala on na wspomaganie pracy mięśni napędem elektrycznym, który umożliwia poruszanie się z prędkością maksymalną sięgającą 30 km/h, czyli już całkiem pokaźną.

Model airwheel z5 to hulajnoga elektryczna w pełnym tego słowa znaczeniu. Jest to typowy pojazd znany jako hulajnoga, wyposażona w dodatkowy napęd elektryczny, zasilany akumulatorem umieszczonym pod deską. Akumulator ten jest ładowany, a następnie może być wykorzystany do napędzania sprzętu. Prędkość maksymalna tego sprzętu to 20 km/h, co dla hulajnogi jest bardzo dużą wartością. Zasięg pracy to 20 km, czyli również wartość całkiem pokaźna.

Dla fanów hulajnogi jest to pozycja obowiązkowa.

Kolejnym produktem, znanym jako airwheel m3 jest deskorolka elektryczna. Konstrukcja tego sprzętu jest bardzo zbliżona do budowy hulajnogi. Podobna jest również funkcjonalność, z tym, że w przypadku deskorolki sterować można za pomocą połączonego smartfona. Całość funkcjonowania jest jednak bardzo podobna.

To, co jednak nas interesuje to monocykl elektryczny airwheel x3. Airwheel x3 to bardzo popularny produkt, na co wskazują liczne wypowiedzi oraz opinie użytkowników tego modelu. Oferuje on bowiem cały zestaw podstawowych funkcji w niezwykle przystępnej cenie, znacznie niższej od modelu omawianej powyżej marki. Odbywa się to kosztem nieco gorszych parametrów, bowiem maksymalny zasięg jazdy na jednym ładowaniu to 15 km, zaś maksymalna prędkość to 18 km/h. Brakuje również elementów uatrakcyjniających sprzęt pod względem wizualnym, takich jak panele LED i inne. Niemniej dalej pozostaje to bardzo ciekawy sprzęt, dystrybuowany przez airwheel poland.

Airwheel poland to oficjalny dystrybutor modeli z omawianej marki. Na tej stronie dostępny jest pełen przegląd produktów oferowanych przez tą rodzinę produktową.

Oczywiście powyższy przegląd nie wyczerpuje w pełni tematyki rynku oraz wszystkich dostępnych na nim modeli. W tak krótkim opracowaniu byłoby to niemożliwe, zwłaszcza, że rynek ten jest niezwykle szeroki, zaś liczba dostępnych na nim rozwiązań oraz modeli jest bardzo szeroka. Jak zatem z takiej mnogości wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do indywidualnych potrzeb? Zwłaszcza, że są one różne, a poszczególne marki kładą nacisk na odmienne wartości oraz parametry?

Tutaj pozostaje nam jeszcze raz odesłać wszystkich zainteresowanych do umieszczonego powyżej, kilka akapitów wcześniej, stosownego rankingu. Dokonując szczegółowej i dokładnej jego analizy, odwiedzając przyporządkowane danemu modelowi podstrony z pełną specyfikacją techniczną, która porusza wszystkie, najbardziej istotne parametry, w tym prędkość, czas ładowania, moc, kąt nachylenia, wytrzymałość akumulatora i wiele innych.

airwheel - koniecJeśli do tego dołożymy przyporządkowane danemu modelowi wypowiedzi użytkowników z forum, otrzymamy pełny obraz produktu, wraz ze wszystkimi jego mocnymi i słabymi stronami, ale przede wszystkim – przeglądem osób, które miały okazję przetestować dany produkt. To ich wypowiedzi wniosą do analizy zdecydowanie najwięcej, gdyż są oparte o realne doświadczenia z danym rozwiązaniem. Dlatego też jeszcze raz gorąco zachęcamy do dokładnej analizy zestawienia i wyboru sprzętu idealnego dla siebie.