Wypróbuj zanim kupisz – hulajnoga elektryczna z wypożyczalni

0
5/5 - (1 vote)

Dziś w erze internetu nasz dostęp do informacji jest niemal nieograniczony. W momencie, gdy chcemy dokonać zakupu wystarczy kilka kliknięć i otwiera się przed nami szeroka gama produktów oraz niezliczona ilości opinii i recenzji, które pomogą nam w dokonaniu wyboru. Jednak nieważne jak wiele danych zbierzemy i jak szczegółowe one będą, nic nie zastąpi samodzielnego testu. Tylko sprawdzając coś osobiście będziemy mieli pewność, że interesująca nas rzecz jest dla nas odpowiednia. Z tego powodu powstała instytucja wypożyczalni. Dzięki niej możemy za nieduże pieniądze otrzymać jakiś sprzęt i używać go przez określony czas. Biorąc pod uwagę stale rosnącą popularność hulajnogi elektrycznej w ogóle nie dziwi fakt, że powstały wypożyczalnie udostępniające zainteresowanym ten pojazd elektryczny. W dzisiejszym artykule przybliżymy wam jak działa taka firma oraz jakie są ceny i zasady korzystania. 

 Czym jest wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych?  

Czym jest wypożyczalnia hulajnóg elektrycznychJak sama nazwa wskazuje wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg powstała po to by osoby zainteresowane tym pojazdem elektrycznym mogły doświadczyć przyjemności z jazdy bez konieczności wydawania sporej ilości gotówki na zakup. Znaleźć je można w największych miastach Polski. Jako pierwsza na pomysł otwarcia wypożyczalni wpadła firma Bird, która odniosła olbrzymi sukces w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce inni poszli jej śladem. Jako pierwsza w naszym kraju swoje punkty otworzyła firma Lime i nie musiała długo czekać na ruch ze strony konkurencji. Liczba klientów wypożyczalni elektrycznych hulajnóg stale rośnie. Naszym zdaniem warto choć raz z korzystać z takiej usługi w szczególności, jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z takim sprzętem. Osoby z większym doświadczeniem mogą natomiast przetestować konkretny model, a gdy już zyskacie pewność to zapraszamy na naszą stronę Hulajnoga Elektryczna – ranking – opinie – test na której znajdziecie szczegółowe opisy modeli, porównania pomiędzy ofertami konkurencji i kilka porad, które pomogą wam wdrożyć się w ten nowy fascynujący świat. 

Jak działa wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych? 

Skoro wiemy już, czym jest taka wypożyczalnia, przyjrzyjmy się dokładnie temu jak działa. Idąc z duchem czasu, jej funkcjonowanie oparte jest na  smartfonowej aplikacji. Należy się w niej zarejestrować i zasilić swoje konto. Minimalna kwota doładowania nie może być mniejsza niż 25 zł. Gdy pieniądze już wpłyną ujawnione zostają nam lokalizacje dostępnych pojazdów. Każdy z nich posiada swój kod QR, który musimy zeskanować. W tym momencie system rozpoczyna naliczanie opłaty za korzystanie. Gdy zdecydujemy się zakończyć przejazd zostawiamy hulajnogę i blokujemy ją za pomocą tej samej aplikacji by jej lokalizacja mogła zostać wskazana następnemu klientowi. Rozwiązanie to jest naprawdę pomysłowe, jednak jak się domyślacie ma swoje wady. Związane są one głownie z nieodpowiedzialnymi użytkownikami nie potrafiącymi uszanować cudzej własności. Niszczenie i porzucanie ich w dziwnych miejscach należą niestety do codzienności. W skrajnym przypadku maszynę trzeba było wyłowić z wody, rzecz jasna po takich przejściach nadawała się ona tylko na złom. Pozostaje jedynie mieć nadzieje, że te szczeniackie wybryki nie zniechęcą producentów do naszego rynku i nadal będziemy mogli próbować czegoś nowego. Po wiecej informacji odsylamy do konkretnej wypożyczalni, np. HULAJ

 Cennik – ile zapłacimy za wypożyczenie? 

 Cennik ile zapłacimy za wypożyczeniePozostaje jedynie omówić kwestię ceny za tego typu usługę. Niestety jest to największa wada wypożyczalni. Jak już wspomnieliśmy konto należy zasilić kwotą przynajmniej 25 zł, choć w przypadku niektórych firm może być ona znacznie wyższa. Następnie za samo odblokowanie hulajnogi pobierana jest opłata startowa około 3 – 4 zł. Taryfę za wypożyczenie hulajnogi elektrycznej nalicza się w oparciu o system minutowy, co oznacza, że za każdą minutę jazdy z naszego konta pobierane będą środki na pokrycie kosztów. Jest to około 45 do 50 groszy za minutę. Dla osób zainteresowanych jedynie krótka przejażdżką nie będzie to w ogóle odczuwalne, ale dla tych którzy myślą poważnie o korzystaniu z tego środka transportu i planują pokonywać na nim długie dystanse taki wydatek to poważne wyzwanie dla portfela. W tej sytuacji lepszym wyjściem będzie odłożenie odpowiedniej kwoty i nabycie własnego sprzętu. Mamy nadzieje, że udało nam się choć część z was zainteresować tą opcją i następnym razem będąc na mieście będziecie uważniej rozglądać się za wolno stojącymi hulajnogami. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here