Quelima SQ12 – opinie – test – recenzja – cena

0
3.3/5 - (9 votes)

Quelima SQ12 to miniaturowa kamera o ogromnych możliwościach. Jej ogromną zaletą, poza niewielkimi gabarytami, jest przede wszystkim dobra jakość nagrywanych filmów. Nagrywa ona w rozdzielczości 1920X1080 px, co daje bardzo dobry obraz.

Ma również wyjątkowo dobry kąt nagrywania – aż 155 stopni co sprawia, że kamera idealnie sprawdzi się przy nagrywaniu panoram. Dodatkowo jak na urządzenie takiej wielkości posiada szereg przydatnych funkcji.

Jedną z nich jest wykrywanie ruchu.

Quelima SQ12 test

Detekcja ruchu w tej kamerze sięga aż do 3 metrów, co daje bardzo dobry wynik. To wielka wygoda, ponieważ test pokazał, że nie zawsze mamy możliwość poproszenia kogoś o pomoc w nagrywaniu naszych wyczynów, a detekcja ruchu pozwala na nagrywanie tylko wtedy, kiedy przed kamerą faktycznie wystąpi jakiś ruch. W ten sposób nie musimy również martwić się o późniejsze montowanie materiału, ponieważ nagrania idealnie ucinają się po zakończeniu naszych ewolucji. Jak już było wspomniane urządzenie ma niewielkie gabaryty – jedynie 2,20 x 2,24 x 2,20 i waży niespełna 16 gram. Jest więc to naprawdę miniaturowa kamera, co pozwala na wykonywanie bardzo dobrych filmów bez konieczności noszenia dużego urządzenia.Quelima SQ12 test

To wielki plus dla osób podróżujących autostopem, czy lubiących filmowanie podczas uprawiania ekstremalnych sportów. Niewielką kamerę Quelima SQ12 bez obaw zmieścimy do kieszeni kurtki, czy zamontujemy na kasku. W montażu pomogą nam dołączone do urządzenia klips oraz uchwyt.

Mimo jej niewielkich rozmiarów producent znalazł miejsce na wbudowany mikrofon oraz głośnik ACC. Dodatkowo urządzenie ma bardzo odporną obudowę, która wytrzyma niejeden upadek. To ogromny plus, zwłaszcza dla osób nagrywających w trudnych warunkach, np. podczas jazdy na snowboardzie.

Quelima SQ12 obsługuje karty TF o pojemności aż do 32 GB. Bateria 200 mA pozwala na nagrywanie przez co najmniej 2 godziny. Kamera nagrywa w pętli, co sprawia że nie musimy pamiętać o kasowaniu starych nagrań.

Jak na swoje gabaryty jest niezwykle wytrzymała.

Działa poprawnie przy nawet 50 stopniach Celsjusza. Test Quelima SQ12 sprawdził kamerę również w nocy. Dzięki diodom IR możliwe jest nocne nagrywanie w dobrej jakości. Noktowizja ma zasięg aż 5 metrów, co daje bardzo dobry wynik jak na tak niewielki sprzęt.

Więcej o specyfikacji technicznej Quelima SQ12 znajduje się na domena.pl

Quelima SQ12 opinie

Opinie na temat kamery Quelima SQ12  są bardzo pozytywne. Testy blogerów oraz użytkowników pokazują, że urządzenie jest warte uwagi, zwłaszcza że nagrywa w dobrej jakości mimo niewielkich gabarytów. Łatwość w montażu sprawia, że kamera jest idealna do nagrywania naszych ewolucji na rowerze, czy desce. Quelima SQ12 to wręcz kieszonkowa kamera o zaskakującym kącie nagrywania – aż 155 stopni. Opinie użytkowników były zgodne  – kamera spełnia wszystkie wymagania niewielkiej kamery sportowej. 

Duża pojemność karty pamięci także przypadła im do gustu. W końcu na 32 GB można nagrać mnóstwo zapierających dech w piersiach filmów. Również nagrywanie w pętli jest wielkim pozytywem. Kiedy nie zdążymy zgrać niepotrzebnych filmów, możemy nie martwić się, że w najmniej odpowiednim momencie zabraknie nam miejsca na karcie. Kolejny plik zostanie nadpisany, a nam nie uciekną cenne momenty. Tryb nocnego nagrywania z zasięgiem aż do 5 metrów również był nie małym zaskoczeniem. Przede wszystkim jego jakość świetnie oddawała szczegóły i była niezwykle wysoka jak na sprzęt tej klasy. Kamera ma również detekcję ruchu, dzięki czemu możemy wykonywać nagrania jedynie w trakcie naszych ewolucji.

To ogromna oszczędność miejsca na karcie pamięci, co daje nam jeszcze więcej godzin nagrań.

Zalety:Quelima SQ12 opinie

  • szeroki kąt nagrywania aż 155 stopni
  • pojemna bateria aż 200 mAh
  • dobra jakość nagrań – 1080 xp
  • niewielka waga i wielkość
  • łatwość w montażu na kasku albo ramie roweru
  • detekcja ruchu
  • nagrywanie w trybie nocnym

Wady:

  • brak podglądu nagrywanych materiałów
  • brak zoomu cyfrowego
  • wbudowany akumulator, przez co nie można wymienić go na inny o większej pojemności

Mimo kilku wad urządzenie ma bardzo dobrą opinię. Za niewielkie pieniądze można nagrywać wysokiej jakości filmy.

Więcej na temat opinii użytkowników kamery Quelima SQ12  można znaleźć na domena.pl

Quelima SQ12 cena ceneo-amazon-allegro

Quelima SQ12 to kamera o bardzo dobrej cenie jak na swoje możliwości. Można dostać ją już za 50 zł. To ogromna przepaść cenowa w porównaniu z innymi urządzeniami o podobnej jakości nagrywania. Dostaniemy ją na ceneo.pl, choć kupno jej w tym miejscu nie jest  najlepszym wyjściem. Zarówno ceneo.pl jak i allegro.pl nie mają zadowalającego czasu dostawy.

“Dodatkowo na allegro.pl można natrafić na nieuczciwego sprzedawcę.”

Quelima SQ12 cena ceneo-amazon-allegroSklep amazon.com również ma w ofercie te kamery, ale najczęściej są one zamiennikami oryginalnej marki. Dodatkowo każdy sprzęt elektroniczny jest zamawiany z USA, przez co czas dostawy jest bardzo długi. Polecana jest strona domena.pl, gdzie nie tylko znajdziemy potrzebny sprzęt, ale również mamy bezpieczeństwo transakcji oraz szybką dostawę. Na domena.pl znajduje się sprzęt jedynie oryginalnych marek, a nie zamienniki, które znacznie różnią się jakością.

Quelima SQ12 recenzja-review

Kamera Quelima SQ12 to wysokiej jakości sprzęt za niewielką cenę. Recenzja Quelima SQ12 jest pozytywna, ponieważ urządzenie mimo niewielkich gabarytów – 2.20 x 2.24 x 2.20 cm oraz pry wadze jedynie 16 gram nagrywa w wysokiej jakości 1080 xp. Dodatkowo wyposażona jest w noktowizję, co daje nam możliwość nagrywania nocą. Noktowizja w kamerze sięga do aż 5 metrów. To duży zasięg, a przy tym urządzenie daje bardzo dobrą jakoś nagrywania nocnego, oddając wiele szczegółów. Według review Quelima SQ12 wartym zauważenia elementem w kamerze jest detekor ruchu, który pozwala na nagrywanie jedynie wtedy, kiedy przed obiektywem jest zarejestrowany ruch. Kamera odczytuje ruch aż z 3 metrów.

Recenzja Quelima SQ12  obejmuje również fakt, że urządzenie posiada bardzo wydajny, wbudowany akumulator o pojemności 200 mAh, co daje aż kilka godzin nieustannej pracy. Urządzenie obsługuje karty TF o pojemności do 32 GB, co także znacznie ułatwia użytkowanie kamery. Review kamery Quelima SQ12 zauważa także, że urządzenie to ma wyjątkowo duży kąt nagrywania – aż 155 stopni, co pozwala a uchwycenie wielu szczegółów. Więcej informacji znajdziesz tutaj

Quelima SQ12 recenzja-reviewW recenzji nie można również przeoczyć faktu, że kamera Quelima SQ12 nagrywa w pętli.

Oznacza to, że niepotrzebne nam już pliki są nadpisywane. Dzięki temu nie musimy kasować poprzednich, już niepotrzebnych nagrań. Kamera Quelima SQ12  to świetny gadżet, który przyda się w różnych sytuacjach. jeśli ten model was zainteresował wypróbujcie również inne kamery sportowe 

Może być także wykorzystywana jako kamera cofania. Niewielkie gabaryty pozwolą zabrać nam ją wszędzie tam, gdzie potrzebujemy. Więcej na temat zastosowań kamery oraz jej recenzji znajduje się na stronie domena.pl. Sprawdźcie również kamerę gopro firmy eken

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here