Awarie deskorolki elektrycznej przyczyny i naprawa

0
4.4/5 - (33 votes)

O tym jak bardzo zmienił się świat nie trzeba już przekonywać nikogo. Ilość nowych urządzeń przyprawia o zawrót głowy nawet młode osoby, które wyrosły w tym środowisku i dla nich digitalizacja świata jest czymś normalnym. Korporacje toczą zażarty bój o konsumenta tworząc kolejne gadżety. Nie inaczej jest w przypadku hoverboardów szerzej znanych w Polsce jako deskorolki elektryczne. Debatę o tym, czy jest to skuteczna metoda transportu , czy zwykła zabawka zostawiamy na inną okazję, ale nie zmienia to faktu, że pojazdy te coraz częściej trafiają na pierwsze miejsce listy życzeń pasjonatów elektroniki. A co robić w sytuacji gdy spełnimy już nasze marzenie i kupimy deskorolkę, a ona nie działa prawidłowo? Zanim zdecydujecie się na zwrot przeczytajcie nasz artykuł. Może dzięki niemu zamiast żalu i stresu będziecie mogli czerpać przyjemność z jazdy. 

 Problem pierwszy – minimalna waga użytkownika deskorolki elektrycznej 

Pierwszym powodem przez który nasz sprzęt może nie działać prawidłowo jest nasza waga. Nie wiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale na hoverboarda nie wystarczy po prostu wskoczyć. Są pewne warunki które użytkownik musi spełnić. Odpowiednie obciążenie jest jednym z nich. By rozwiązać ten problem musimy bardzo dokładnie zbadać rynek i albo kupić model dla którego stworzono aplikację w której można zmieniać parametry i tam zmniejszyć wagę wymaganą do odpowiedniego działania, albo też, kupując tańszy model bez aplikacji, sprawdzić jaka minimalna liczba kilogramów potrzebna jest do prawidłowego działania urządzenia. Nie bagatelizujcie nigdy tej kwestii jeżeli po rozpakowaniu chcecie uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki. By uzyskać szczegółowe informacje na temat interesującego was modelu zapraszamy na nasza stronę https://elektryczne-rankingi.pl/pojazdy-elektryczne/deskorolki/  Dzięki niej z całą pewnością wybierzecie  coś co trafi w wasz gust, ale również będzie dopasowane do was pod względem technicznym. 

Problem drugi – prawidłowe ułożenie stóp – jak działa elektryczna deskorolka? 

Innym błędem, który jest równie mocno lekceważony jest prawidłowe ułożenie stóp. Jak wspominaliśmy wcześniej na desce nie wystarczy stanąć. Sposób jaki stoimy również podlega stosownym regulacjom. Pamiętajcie więc by wasze stopy były zawsze ustawione symetrycznie na platformie deskorolki. Dlaczego tak jest? Jak działa deskorolka elektryczna skoro nawet tak drobny szczegół skutkuje nieprawidłowościami w funkcjonowaniu? Spieszymy z wyjaśnieniem. Otóż żyroskop będący sercem elektrycznej deskorolki i dzięki któremu jest się ona w stanie prawidłowo poruszać wymaga równomiernego rozłożenia masy. Przy nieprawidłowym ułożeniu stóp ta równowaga jest zachwiana i żyroskop próbuje sam to skalibrować co powoduje wibrację urządzenia. Osobom początkującym radzimy więc uważać na postawę i potrenować trochę w zaciszu własnego domu zanim zdecydujecie się wyruszyć na miasto. 

Problem trzeci – wciśnięty przycisk na deskorolce elektrycznej 

Tym razem dla odmiany zajmiemy się problemem bardzo dobrze znanym każdemu, kto kiedykolwiek miał w rękach urządzenie obsługiwane za pomocą wszelkich guzików. Tak jest stary jak świat problem wciśniętego przycisku. Nie ważne czy to w pilocie od telewizora, czy jeden z klawiszy na klawiaturze, efekt zawsze jest ten sam. Nic nie działa prawidłowo, sprzęt nie reaguje na nasze komendy. Deskorolka elektryczna nie jest pod tym względem inna. Na jej obudowie znajdują się nie raz różne przyciski i jeśli nie działa ona prawidłowo warto przyjrzeć się bliżej by sprawdzić, czy przypadkiem jeden z nich nie odmówił współpracy i po skończonym użytkowaniu nie wrócił do swojej pozycji wyjściowej. Co robić w takich sytuacjach? Należy, albo podważyć przycisk, aż wróci na miejsce albo w najgorszym razie rozkręcić obudowę. Takie rozwiązanie jest jednak dość ryzykowne i radzimy uciekać się do niego jedynie w ostateczności. 

Problem czwarty – awaria płyty głównej elektrycznej deskorolki Problem czwarty awaria płyty głównej elektrycznej deskorolki 

Ostatnie na liście są problemy związane z płytą główną naszego pojazdu.  Choć ten paragraf kłóci się z ideą całego artykułu o samodzielnych naprawach, ale uważamy, że powinniście to wiedzieć. Otóż jeśli płyta główna nie działa prawidłowo zaburzona jest wymiana sygnału z żyroskopem przez co nasz hoverboard na pewno nie ruszy. Niestety płyta główna deskorolki elektrycznej to nie jest coś czym powinniście zajmować się samodzielnie.  W takim wypadku deskorolkę należy wymienić lub oddać do naprawy. Wszelkie próby zgrywania złotej rączki nie tylko mogą spowodować większe uszkodzenia, ale skutkować też będą utratą gwarancji. Przestrzegamy was zatem, abyście w takich wypadkach bezzwłocznie szukali pomocy eksperta. Mamy nadzieje, że teraz w razie awarii będziecie wiedzieli co robić. Pamiętajcie, że największą zaletą ludzkości jest umiejętność rozwiązywania wszystkich napotkanych problemów, więc żadna przeszkoda nie jest nie do pokonania, a żadna awaria nie do usunięcia. Zapoznajcie się z dodatkowymi materiałami o awariach deskorolek elektrycznych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here