Gdzie zamontować wideorejestrator-najczęstsze błędy i poprawna instalacja

0
3/5 - (2 votes)

Mylić się to rzecz ludzka. Nikt nie rodzi się mistrzem w jakieś dziedzinie i mało kto wykonuje jakieś zadanie w 100% poprawnie przy pierwszym podejściu. Tak samo jest w przypadku montowania kamery samochodowej w naszym aucie.  Mamy urządzenie, niby jest przyssawka, kabel więc co w tym trudnego? Okazuje się, że dość dużo. Wielu użytkowników błędnie instaluje swoje wideorejestratory przez co nie mają z nich wielkiego pożytku. Aby nasz sprzęt służyła nam wiernie przez lata musimy go najpierw do tego odpowiednio przygotować. W tym artykule pokażemy ci najczęstsze błędy oraz doradzimy jak zamontować wideorejestrator by był on pomocą, a nie źródłem frustracji.

Wideorejestrator na szybie i wideorejestrator na desce, czyli najczęstsze błędy 

Jak NIE zakładać kamery samochodowej

Omówimy teraz kilka błędnych sposobów montażu wideorejestratora tak abyście wiedzieli czego unikaćI jak zamontować wideorejestrator w samochodzie.

Pierwszym błędem jest umieszczanie urządzenia na samym środku przedniej szyby. Zaczep przyssawkę na szybie i gotowe. Tak by się zdawało, niestety nikt nie doprecyzował w którym miejscu na szybie masz zamocować kamerę. Przyczepiasz ją więc na sam środek żeby nic jej nie zasłaniało, żeby wszystko nagrywała i żebyś ty ja widział. Problem w tym, że widzieć masz drogę, a kamera ci ją zasłania. Ponadto  wyświetlacz i wszystko co się na nim znajduje skupia na sobie twoją uwagę. Opóźnia to twój czas reakcji lub co gorsza sprawia że do samego końca niczego nie zauważysz. Ten sposób instalacji jest nie tylko nieodpowiedni, ale i niebezpieczny dla nas i dla innych uczestników ruchu drogowego 

 Kolejnym błędem jest wideorejestrator na desce rozdzielczej. Jest to miejsce zdecydowanie nie nadające się dla kamery samochodowej, gdyż nie będzie ona mogła prawidłowo nagrywać tego co dzieje się na drodze. Ustawienie jej na desce sprawi, że zamiast pożądanego materiału zobaczymy niebo i fragment naszej deski rozdzielczej. Nie będzie to dobry dowód w naszej sprawie. Jest to też spore zagrożenie. By obsłużyć tak zamontowany wideorejestrator będziemy się musieli mocno pochylić, tracąc z oczu drogę, a w ten sposób o wypadek nie trudno. 

Trzeci błąd to założenie kamery samochodowej w lewym lub prawym górnym rogu szyby. Przede wszystkim w ten sposób nasz sprzęt nagrywał będzie słupki, a nie samo zdarzenie. Co prawda z lewej strony bardzo łatwo będzie po nią sięgnąć, ale z kamerą w rogu nigdy nie nagramy tego na czym na zależy najbardziej, a przecież właśnie po to ja kupowaliśmy. 

Unikajcie tych błędów, a kamera samochodowa stanie się nieodłącznym towarzyszem waszych podróży. Jeśli chciałbyś znaleźć wideorejestrator odpowiedni dla siebie kliknij tutaj.

Gdzie zamontować kamerę samochodową 

Jak zrobić to poprawnie 

A więc jak zamontować wideorejestrator? Gdzie zamontować kamerę w samochodzie? Najlepiej umieścić ja z prawej strony lusterka wstecznego. W ten sposób sprzęt będzie nagrywał wszystko na czym nam zależy, nie utrudniając nam jazdy i nie ograniczając naszego pola widzenia. Zakładając ja w tym miejscu będziemy mogli również bez przeszkód podłączyć nasz wideorejestrator do zapalniczki i odpowiednio ułożyć kabel tak by nam nie zawadzał. Przeczytajcie więcej o montażu wideorejestratorów

Teraz gdy już wiecie jak zrobić to poprawnie mamy nadzieje, że będziecie służyć przykładem innym użytkownikom i sami będziecie stosować je z rozwagą.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here