navitel mr250 – recenzja – test – opinie – fullhd – ceneo – cena

0
5/5 - (1 vote)

Dobrze dobrana i wkomponowana kamerka samochodowa to coraz bardziej konieczność niż luksus. Ilość samochodów na drodze z roku na rok wydatnie rośnie, co z kolei zwiększa szanse na sytuacje zwane kolizyjnymi jak wypadki, stłuczki czy też zwykłe naruszenie przepisów. Żeby móc skutecznie dochodzić swoich praw na oficjalnej drodze prawnej, potrzebujemy oczywiście odpowiedniej podstawy dowodowej. Taką podstawą jest właśnie filmik nagrany przez kamerkę samochodową. Tylko jaki sprzęt będzie najbardziej odpowiedni do tego celu?

Dziś dokonamy oceny bardzo ciekawego rozwiązania, jakim jest navitel mr250. Poniższy artykuł stanowi swego rodzaju przegląd tego sprzętu. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nim. Z kolei ze specyfikacją techniczną zapoznać można się pod adresem www.domena.pl.

navitel mr250  test – fullhd

Co wykazał test navitel mr250 poza jakością fullhd nagrywanych materiałów? Tego rodzaju weryfikacja jest bardzo częstą praktyką przed wypuszczeniem na rynek nowego rozwiązania. Powinno ono bowiem przejść dokładny sprawdzian możliwości technicznych, ale to co najważniejsze dla producenta – sprawdzian cech wyróżniających na rynku dane rozwiązanie, którymi producent chce konkurować z innym sprzętem.

Poniżej prezentujemy podstawowe parametry urządzenia – zapraszamy do zapoznania się z nimi:

 1. Nagrywanie w jakości Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę.
 2. Podwójna kamera – nagrywająca z przodu i będąca lusterkiem oraz wspomagająca cofanie.
 3. Kąt nagrywania kamery przedniej – 160 stopni, tylnej – 85 stopni.
 4. System G-Sensor, wykrywający nagłe zdarzenia, jak hamowanie, uderzenie itp.
 5. Czytnik kart microSD do 64 GB.
 6. Kamera cofania spełniająca normą IP65 – wodoszczelna i pyłoszczelna.
 7. Możliwość nagrywania po wygaszeniu silnika.
 8. System nagrywania cyklicznego w formie plików po 2,3 lub 5 minut.

navitel mr250  test - fullhdJak można zatem zauważyć w powyższym zestawieniu, test navitel mr250 nie tylko wykazał fullhd jako jakość nagrywania, która staje się powoli pewnego rodzaju standardem. To przede wszystkim bardzo dobry sprzęt z szeregiem ciekawych parametrów, prezentujących nietypowe podejście do rejestracji oparte aż o dwie kamery. Z pełnym przeglądem technicznym zapoznać można się pod adresem www.domena.pl.

navitel mr250  opinie – forum

Parametry techniczne mogą nam o danym sprzęcie dużo powiedzieć, ale z pewnością nie wskażą, jak dane urządzenie sprawuje się w normalnych warunkach swojego funkcjonowania. Ich ustalanie bowiem odbywa się na drodze testów laboratoryjnych, w kontrolowanych warunkach. Żeby otrzymać pełny obraz, musimy sprawdzić jakie są opinie o navitel mr250 na forum, wśród użytkowników tej kamerki. Kilka z nich zamieściliśmy poniżej – zapraszamy do zapoznania się z nimi:

Ocena: 4,5/5

Polecam. Działa bez problemów. Widok w lusterku bardzo dobry fajne duże lusterko. Kabel do tylnej kamery wystarczający do kombi jak vw Passat b5fl. Jedyny mankament. mocowanie do lusterka fabrycznego. Uchwyty z tyłu powinny się regulować (rozsuwać) nawet na standardowym wąskim lusterku dolne uchwyty zachodzą na oryginalne lusterko. Od wewnątrz nie widać tego. Trzyma się dobrze ,ale regulacja powinna tu być. Jakość z nagrań ok. Kamera tylna mogła być trochę lepsza ale nie ma co narzekać. Duży wyświetlacz. Można ustawić że ekran wyłącz się po 3 minutach. ale nawet jak wyświetla nie przeszkadza to w patrzeniu w tył.

WADY:

 • mocowanie do lusterka (bez regulacji)
 • rozmieszczenie wtyczek w górnej części (kątowy mini jack do kabel do kamery tylnej… ) niemożliwe ładne ułożenie kabli… za blisko jack od zasilania…

Archie57

Ocena: 4,5/5 Wystawiono 3 tygodnie temu

Mam ten wideorejestrator od miesiąca i potwierdzam, że jakość nagrań jest ok, kamera tylna (za szybą) działa bez problemu, nawet przy brudnej szybie, oczywiście rozdzielczość jest o wiele gorsza niż kamery przedniej. navitel mr250  opinie - forum

Wady: krótki kabel zapalniczki, ponieważ w Leonie 3 mam ja pod podłokietnikiem i musiałem kupić przedłużkę, same kable łatwo schować, nawet w uszczelkach, bez demontażu jakichkolwiek elementów, a to ważne jak się ma gwarancję, żeby się nikt nie doczepił, że coś ingerujemy.

Wady:

a.Krótki Kabel b. lusterko jest nienaturalne, tzn. przybliża za mocno w porównaniu do fabrycznego i raczej trudno się na nie przestawić mimo jego dużych gabarytów, choć nie ma tragedii.

Generalnie polecam, mixkolanko

Ocena: 5/5

Nie mam zastrzeżeń co do jakości nagrań, rozbudowanego menu i odpowiedniej ceny.Drobny minus za brak objaśnienia instalacji czerwonego kabelka, który służy do zamontowania kamerki z tyłu

Ogólna ocena to 5.

Grzesiek

Sprawdziliśmy zatem jakie są opinie o navitel mr250 na forum, wśród użytkowników omawianego sprzętu. Jak widać, są one dość pozytywne i wielu wskazuje na wysoką jakość tego rozwiązania. W oparciu o tego typu wypowiedzi i własne doświadczenia, przygotowaliśmy zestaw zalet i wad tego sprzętu, usprawniający podejmowanie decyzji. Zapraszamy do zapoznania się z tym zestawieniem.

ZALETY:

 • wysoka jakość nagrywania video – Full HD przy szybkości 30 klatek na sekundę gwarantuje odpowiedni poziom powstających materiałów,
 • innowacyjne rozwiązanie oparte o dwie kamery, znacznie zwiększa funkcjonalność sprzętu,
 • szeroki kąt nagrywania kamery przedniej (wynoszący aż 160 stopni)
 • innowacyjny system czujników G-Sensor, wychwytujących nagłe zdarzenia, takie jak uderzenie czy hamowanie,
 • bardzo duży wyświetlacz pozwala na łatwe oglądanie widoku z kamer,
 • system nawigacyjny dołączany gratis do urządzenia,

WADY:

 • dla niektórych modeli samochodów kabel do kamery tylnej nieco za krótki.

Wymienioną, jedyną wadą jest długość kabla. Jest to dość subiektywna cecha, gdyż zależy to od modelu samochodu, więc w większości przypadków nie będzie to stanowić problemu, zwłaszcza, że można ten system w prosty sposób przedłużyć. Dlatego jest to raczej drobna niedogodność, o której jednakże wypada wspomnieć.

navitel mr250 cena – ceneo – allegro

Jaka jest cena navitel mr250 w różnych źródłach jak allegro czy ceneo? Dokonajmy teraz przeglądu różnych pozycji zakupowych.

Jeśli chodzi o zakup navitel mr250 na allegro, to jest to bardzo nietrafiony pomysł. Za pomocą tego portalu najczęściej sprzedają tego rodzaju sprzęt osoby, które wykorzystują jedynie chwilowy trend na rynku. Robią to bez znajomości danego urządzenia, często nieświadomie oferując podróbki czy też sprzęt bez dostępu do świadczeń gwarancyjnych i profesjonalnego serwisu. Dlatego zakupy w tym miejscu to zły pomysł.

navitel mr250 cena - ceneo - allegroZ kolei na ceneo cena navitel mr250 może być bardzo atrakcyjna, gdyż portal ten ma na celu szeregowanie ofert zgodnie właśnie z ceną zakupu. Jednakże dalej zachodzi ryzyko skorzystania z oferty nieuczciwego lub nieprofesjonalnego sprzedawcy. Jest więc to wybór raczej neutralny.

Najlepszym wyborem będzie skorzystanie z profesjonalnego dystrybutora takiego sprzętu, jakim jest operator strony www.domena.pl. Fachowa pomoc, dostęp do świadczeń gwarancyjnych i atrakcyjna cena, wynosząca zaledwie 339 zł to tylko część zalet, dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania z tej opcji.

navitel mr250 instrukcja – ustawienia

Ustawienia dostępne w navitel mr250, jak wskazuje instrukcja dołączona do tego sprzętu są bardzo szerokie i umożliwiające dostosowanie trybu pracy do indywidualnych potrzeb. Instrukcja navitel mr250 dokładnie wskazuje jak te ustawienia zmieniać i jest ona na tyle intuicyjna, że każdy operator powinien sobie z tym procesem poradzić, bez względu na zaawansowanie techniczne. navitel mr250 instrukcja - ustawienia

Zwłaszcza, że wszystkie opcje w kamerce dostępne są z poziomu bardzo przejrzystego menu. Dokumentacja możliwa jest do pobrania ze strony www.domena.pl, jest również dołączona do opakowania z kamerką.

navitel mr250 recenzja

Po takim przeglądzie zawsze przychodzi pora na ocenę, jaka jest nasza recenzja. W przypadku navitel mr250 może mieć ona tylko pozytywny wydźwięk.

Jest to sprzęt profesjonalny, oferujący innowacyjne podejście w postaci dwóch kamer w tym przedniej zastępującej lusterko.navitel mr250 recenzja

Tym samym otrzymujemy rozwiązanie, które usprawnia i rejestrację zdarzeń i jako jedyne poprawia komfort prowadzenia. Dlatego też nasza recenzja navitel mr250 jest zachętą do skorzystania z oferty zakupu, gdyż taki sprzęt w tak niskiej cenie jest wyjątkową okazją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here